פעם רקדתי בלט. זה אמנם היה מזמן, אבל הריקוד ליווה אותי שנים רבות ומעצבות ביותר מחיי. לצערי מעולם לא חזרתי לרקוד, אבל התקווה הקטנה הזו שאולי יום אחד אני לא ארגיש נבוכה מספיק לנעול נעלי פוינט, לזרוק עלי כמה בגדים צמודים מידי ולהתייצב מול שלל המראות בסטודיו , עדיין מקננת בי.

עד שזה יקרה אני מתענגת לי ברעיון הנפלא הזה שקוראים לו Ballet Beautiful של הבלרינה הניו-יורקית המהממת מרי הלן באוורס, שצץ לו ביחד עם שפע סגנונות הפיטנס שמשתוללים להם שם בחוץ ( TRX, קרוס-פיט, פילאטיס, פילאטיס מכשירים, יוגה רצפה , השיטה של T ועוד ועוד ועוד ועוד). נכון, זה לא מתאים לכל אחד(ת) , אבל זה ללא ספק קסם עבור רקדניות פנסיונריות כמוני.

אז במה מדובר בעצם ?

בגדול, מדובר בשיטת אימון המבוססת על שיעורי בלט קלאסי.

בקטן, מדובר באורח חיים. להיות רקדנית בלט זה קשה, מחייב, לא פעם מתסכל , אבל זו בחירה . וכמו בכל בחירה בחיים את מפסיד במקום אחד ומרוויח במקום אחר. הרווח הוא ההכרה החד משמעית שהגוף שלנו הוא הכלי שלנו, זה למעשה כל החיים שלך – את צריכה לדאוג לו ברמה הפיזית פיזית, הוא בתמורה ידאג לפן הנפשי, צריך ללמוד להכיר אותו, לאזן אותו ולהזין אותו, להקשיב לו ולהבין שהאיתותים שלו הם הרבה יותר עמוקים ממשהו פיזי.

שיטת האימון משלבת בין תרגילי בלט קלאסי בסיסיים לבין מתיחות ותרגילים שמחזקים ומותחים את השרירים המאפשרים את היציבות והאתלטיות שרקדניות זקוקות להם. הסטודיו אמנם ממוקם בניו יורק אבל ניתן לרכוש שיעורים אונליין ולהתחיל להתאמן בבית לבד, מול המסך.

ועד שאיזו בלרינה לוקאלית תחליט לעשות מצווה ולהקים לנו כאן סטודיו ארצישראלי, אני אמשיך להמותגג מהתמונות ומחשבון האינסטגרם של מרי-הלן,  ואולי אפילו אגדיל לעשות וארכוש לי שיעור נסיון.

לאתר >> Ballet Beautiful

Ballet Beautiful

Ballet Beautiful

Ballet Beautiful

Ballet Beautiful

Ballet Beautiful

signiture

One thought on “‘Ballet Beautiful’ – Ballet-inspired fitness by Mary Helen Bowers

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s